czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "NA POWITANIE WIOSNY" 2012


Krótka, choć okresami ostra zima, zupełnie niespodziewanie ustąpiła wiośnie. Temperatura, wahająca się wcześniej w granicach zera stopni, w weekendowe dni wspięła się na termometrach nawet do siedemnastej kreski. Zmiana aury doskonale wpisała się w plany wycieczek Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie, która w ubiegłą sobotę zorganizowała rajd rowerowy "Na powitanie wiosny".

Pierwsze tak ciepłe dni sprawiły, że w inaugurującym sezon wyjeździe udział wzięło 70 osób. Rowerzyści z Czarnkowa, wsparci silną grupą trzcianecką, spod Czarnkowskiego Domu Kultury dotarli szosą przez Zofiowo do Gajewa, a stamtąd w dużej mierze polnymi drogami i leśnymi duktami przez Kuźnicę Czarnkowską do Radosiewa, gdzie nastąpił krótki postój dla scalenia grupy. Również przez kolejne kilometry trasa wiodła wśród lasów, aż do Radolinka, w którym wyznaczono półmetek. Tam, dzięki uprzejmości sołtysa wsi Józefa Staszewskiego, w okolicach boiska sportowego zorganizowano ognisko, przy którym na właściwy peleton czekała już grupa uczniów z podstawówki w Białej. Jak zwykle podczas rajdów można było ugasić pragnienie oranżadą i uzupełnić kalorie pieczoną kiełbaską (dla wielu pierwszą w tym roku). Niezwykłe natomiast było spalenie Marzanny, a konkretnie dwóch, co może dawać niemal pewność, że zima już nie powróci. Po tym ceremoniale rowerzyści ulegli podziałowi. Dwie grupy powróciły do Białej i Trzcianki, natomiast grupa zasadnicza przez stopień piętrzący w Lipicy dotarła na metę w Czarnkowie po przejechaniu 35 kilometrów.
Marcin MałeckiFot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017