czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "PO MARCINOWEGO ROGALA"


Już po raz ósmy czarnkowscy rowerzyści wzięli aktywny udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestnicząc w rajdzie "Po marcinowego rogala". Rajd ten, wpisując się w oficjalne uroczystości patriotyczne, jednocześnie przybliża i promuje lokalne, wielkopolskie tradycje związane z rogalem świętomarcińskim.

Jesienna aura, choć chłodna, okazała się słoneczna i na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury stanęło 33 rowerzystów, którzy zamiast zwyczajowego znaczka otrzymali flagi państwowe przeznaczone do zamontowania na jednośladach. "Patriotyczny peleton" przez Pianówkę, Ciszkowo, Krucz i Nowinę dotarł na tradycyjny półmetek do Stajkowa, gdzie przyjaciele rowerzystów zorganizowali poczęstunek złożony z dającej energię pieczonej nad ogniskiem kiełbasy oraz niosących niecodzienne wrażenia smakowe ciast, w tym oczywiście rogali. Kulinarną rozkosz dopełniła gorąca kawa i herbata. Po blisko godzinnej przerwie grupa powróciła na szlak, aby przez Sławno, Goraj i Pianówkę powrócić do Czarnkowa pokonując łącznie 37 kilometrów.
Marcin MałeckiFot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017