czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

SZYSZUNIA 2011

Tegoroczny rajd rowerowy "Szyszunia" miał ze względu na nowego patrona szczególny przebieg i znaczenie. Otóż IX edycja tego rajdu nosiła imię Staszka Eysymontta i pewnie tak już pozostanie. Przez wiele lat nasze rowerowe drogi krzyżowały się wielokrotnie, wielokrotnie też pod jego przewodnictwem pokonywaliśmy ścieżki, drogi i bezdroża. Spotkania te zawsze należały do tych najciekawszych, odkrywczych i niezapomnianych. Taka też przez minione lata była "Szyszunia", nie dziwi więc, że ten właśnie rajd będzie od tego roku nosił Jego imię. Tym razem bazą rajdu była Szkoła Podstawowa w Białej, a ścisłe jego kierownictwo stanowiła Jola z Jankiem. Dzięki ich uporowi w rajdzie wzięło udział kilkanaście osób, wspominając podczas wieczornego spotkania Staszka i jego wyprawy. Pierwszy dzień pobytu w Białej zakończyła prezentacja fotografii i nagrań z udziałem Staszka oraz, jak zwykle, pyszny bigos przygotowany przez Ewę. Drugi dzień rajdowy rozpoczęło wspólne spotkanie na cmentarzu przy grobie Staszka oraz zapalenie zniczy przez wszystkich uczestników. Potem tradycyjnie przyszedł czas na pedałowanie na trasie Biała - Radolin - Teresin - Smolarnia - Straduń - Jez. Logo - Trzcianka.
Czarnkowska grupa nie należała do najliczniejszych, ale warto było, choć w tak nielicznym czarnkowskim gronie oddać hołd temu niezwykłemu człowiekowi!
Rajd odbył się w dniach 14 - 15 października.
Paweł ZajdaFot. Tomasz Gracz

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017