czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ZAKOŃCZENIE LATA 2011

W dniach 16 - 18 września odbył się, jubileuszowy, X rajd rowerowy "Zakończenie lata". Tym razem główną bazą rowerzystów był Wieleń.

Stało się tak nieprzypadkowo, ponieważ organizator rajdu Jan Balcerzak, wiele lat temu rozpoczynał tam swoją drogę zawodową i tym spotkaniem przypomniał o swoim dostojnym jubileuszu. Tak więc w piątek, 16 września, grupa kilkudziesięciu rowerzystów z różnych zakątków naszego pięknego kraju dotarła zjazdem gwiaździstym do szkoły podstawowej w Wieleniu. Było to najprawdopodobniej pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie, to też wieczór upłynął na długich rozmowach o minionych wyprawach rowerowych. Sobotnia wycieczka liczyła ponad 65 kilometrów i wiodła urokliwymi drogami przez ciekawe miejscowości Puszczy Noteckiej. I tak cała grupa pokonała następującą trasę: Wieleń - Potrzebowice - Miały - Marylin - Piłka - Kwiejce - Chełst - Drawsko - Krzyż - Herburtowo - Marianowo - Wieleń. Po krótkim odpoczynku i zregenerowaniu sił przy pieczonych kiełbaskach przyszedł czas na bardziej oficjalną część wieczoru. Z okazji jubileuszu związanego z rozpoczęciem pracy i rocznicą podjęcia rowerowych wycieczek Jan Balcerzak otrzymał od wszystkich uczestników okolicznościową karykaturę oraz tort, który dość szybko znikał z polowego stołu. Tę część dopełniły życzenia i gromkie "sto lat" w wykonaniu rowerowej braci. Całość zakończył tradycyjny "Worek szczęścia" oraz długie rozmowy w wesołym i uśmiechniętym towarzystwie. Niedzielny, nieco pochmurny i deszczowy poranek, szybko rozpromieniło słońce i nadszedł czas powrotu. Grupa z Czarnkowa licząca 5 osób przez Wrzeszczynę i Rosko szybko dotarła do domów i kolejny rajd przeszedł do historii.
Paweł ZajdaFot. Paweł Zajda
       Dawid Jerks

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017