czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

Z CZŁOPY NA MARATON

W ostatnim czasie skromna reprezentacja Rowerowej Sekcji Turystycznej z Czarnkowa wzięła udział w dwóch imprezach rowerowych przygotowanych przez, zaprzyjaźnione z czarnkowskimi cyklistami, Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.

W sobotę 6 sierpnia czteroosobowa grupa wyruszyła wczesnym przedpołudniem z Czarnkowa pokonując trasę do Człopy przez Siedlisko, Przyłęki i Kocień Wielki, aby wziąć udział w rajdzie rowerowym organizowanym z okazji odbywających się właśnie Dni Człopy. Na miejscu w towarzystwie pozostałych uczestników rajdu grupa pokonała trasę przez Załom, Pustelnię, Śmiałkowe Wzgórza, Brzeźniak i Golin, by zakończyć tę część wyprawy w Człopie przy pieczonej kiełbasce i wspólnych rozmowach w gronie cyklistów. Po oficjalnym zakończeniu imprezy przyszedł czas na kolejny etap tej małej eskapady. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na pokonywanie kolejnych kilometrów w kierunku Piły, gdzie czarnkowscy rowerzyści zameldowali się tuż przed godziną 18.00 pokonując łącznie tego dnia 130 kilometrów. Następny dzień to kolejna wyprawa. Tym razem Maraton Rowerowy, którego idea jest bardzo prosta, tzn. uczestnicy tego przedsięwzięcia pokonują 200 kilometrów na rowerach w ciągu jednego dnia. Pomysłodawcą tego maratonu są, od kilku już lat, członkowie Bractwa Turystyki Rowerowej z Piły i to między innymi w ich towarzystwie pedałowała grupa z Czarnkowa. Trasa tej wyprawy wyglądała następująco: Piła - Zawada - Stara Łubianka - Tarnowo - Szwecja - Brzeźnica Kolonia - Jastrowie - Okonek - Złotów - Łobżenica - Wysoka - Grabówno - Miasteczko Krajeńskie - Kaczory - Piła. Niestety niedziela ta nie była szczęśliwa i nie wszystko przebiegało zgodnie z planem, który założyli sobie czarnkowscy cykliści. Po 90 kilometrach z powodu poważnej awarii roweru wycofała się jedna osoba, a kolejna zrezygnowała z pedałowania po przejechaniu 110 kilometrów, tym razem przyczyną były kłopoty zdrowotne. Honor grupy z Czarnkowa uratowała pozostała dwójka, która może poszczycić się przejechaniem całego maratonu i pokonaniem w zależności od miejsca zamieszkania: 210 i 220 kilometrów. Wynik ten nie jest być może imponujący, ale należy zaznaczyć, że połowa tej trasy została pokonana przy padającym deszczu i silnie wiejącym wietrze. Tym bardziej uczestnikom tej wyprawy gratulujemy!
Paweł Zajda

Rajd do Człopy

Fot. Paweł Zajda

Maraton rowerowy

Fot. Tomasz Gracz, Dawid Jerks

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017