czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XII RAJD SZLAKIEM UMOCNIEŃ WAŁU POMORSKIEGO

Jak tylko pozwala czas i obowiązki członkowie naszej sekcji systematycznie biorą udział w Rajdzie Szlakiem Umocnień Wału Pomorskiego. Z imprezą tą jesteśmy bardzo związani sentymentalnie, bo jego początki wiążą się z naszymi początkami, a na pierwszych edycjach tego rajdu zawsze gościła ekipa z Czarnkowa.

Tegoroczna dwunasta już edycja tradycyjnie prowadziła zakątkami Ziemi Wałeckiej do tej pory skrywającej wiele pamiątek i historii dotyczących nie tylko II wojny światowej, ale także innych ważnych wydarzeń historyczno - politycznych. Skromna, trzyosobowa ekipa z Czarnkowa na początek dotarła do Piły, aby dalej z całym już kolorowym peletonem rowerzystów podążać przez Tarnowo, Głowaczewo i Szwecję do rezerwatu "Diabli Skok", a potem przez Brzeźnicę Kolonia do Nadarzyc na nocleg. Następnego dnia celem naszym stało się Borne Sulinowo, przedtem zaś dotarliśmy na Góra Śmiadowską. Borne Sulinowo przywitało nas słoneczną pogodą oraz wyjątkowymi widokami pozostałości po koszarującej tutaj niegdyś Armii Czerwonej. Dzień jak zwykle zakończyło wspólne ognisko w Nadarzycach, gdzie spotkali się rowerzyści, kajakarze i piechurzy. Kolejny dzień - sobota - to wyprawa na teren obozu Gross Born, potem przejazd przez Kłomino i Sypniewo, aby przez "Przesmyk śmierci" dotrzeć do Jastrowia. Ostatni dzień wyprawy to tradycyjne pożegnania i rozjazd do domów z obietnicą spotkania za rok.
O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017