czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XII RAJD TURYSTYCZNY
"Same góry nie wystarczą"


W kalendarzu turystycznych imprez powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego ważne miejsce, od dwunastu lat, zajmuje rajd po Ziemi Nadnoteckiej "Same góry nie wystarczą". Głównym organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie przy współpracy Rowerowej Sekcji Turystycznej.

Tradycyjnie dla turystów zostało przygotowanych i zaplanowanych kilka tras pieszych, rowerowych i jedna kajakowa. Na starcie zameldowało się 79 turystów z Piły, Trzcianki, Poznania, Wągrowca, Bydgoszczy, Krzyża Wielkopolskiego, Boruszyna i oczywiście Czarnkowa. Najliczniejszą grupę tym razem stanowili rowerzyści, którzy docierali do Czarnkowa w piątkowe popołudnie i wczesny wieczór. Po krótkim odpoczynku i zakwaterowaniu w domu kultury wszyscy wybrali się na wieczorny spacer po Czarnkowie podziwiając zmiany, które w naszym mieście zachodzą nie tylko w centrum miasta. Ten pierwszy rajdowy dzień zakończyło oficjalne otwarcie, które było tylko początkiem długich rozmów i wspomnień rowerowych wypraw i wycieczek. W sobotni poranek przed domem kultury spotkały się trzy grupy rajdowe. Pierwsza grupa wyruszyła na trasę rowerową przez Ciszkowo, Nowe Dwory do Wielenia, by wrócić przez Wrzeszczynę i Krucz do Czarnkowa. Kolejny zespół pedałował tylko do Góry, by tam przesiąść się na kajaki i wspólnie z firmą "Kotwica" podziwiać Dolinę Noteci na odcinku Góra - Drawsko. Trasa ta okazała się najbardziej wymagająca, bo zakończyła się dopiero wczesnym wieczorem. Ostatnią grupę startującą z Czarnkowa stanowili piechurzy, którzy pokonali drogę z Goraja do Czarnkowa podziwiając nie tylko piękne widoki, ale także zwiedzając zamek w Goraju. W tym samym czasie z Boruszyna wyruszyła grupa rowerzystów ze Szkoły Podstawowej. Po dotarciu do Czarnkowa odwiedzili Muzeum Ziemi Czarnkowskiej, podziwiali widoki z Góry Krzyżowej, by zakończyć spacer na placu Wolności. Po krótkim odpoczynku w domu kultury wyruszyli w drogę powrotną do Boruszyna. Kolejnym punktem rajdowego programu było wieczorne spotkanie integracyjne, które odbyło się przy stole zastawionym pysznym ciastem drożdżowym. To tradycyjny posiłek, który towarzyszy uczestnikom przez kolejne lata trwania tej imprezy. Potem rozpoczęło się losowanie nagród z "Worka Nieszczęścia". Wśród wygranych znalazły się rzeczy niepotrzebne, zbędne, a niekiedy zupełnie dziwaczne. Rekompensatą za te zbyteczne przybory były podarowane następnego dnia nagrody turystyczne tym razem już pod hasłem "Worka szczęścia", który całość rajdu oficjalnie zakończył. Finansowo rajd został wsparty przez powiat czarnkowsko - trzcianecki, a odbył się w dniach 13 - 15 maja.
Paweł Zajda

Rajd rowerowy


Fot. Marcin Małecki

Spływ kajakowyFot. Dariusz Jackowski

Rajd pieszyFot. Jolanta Malicka

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017