czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

NIEDZIELNE KOŁOWANIE

3 kwietnia

3 kwietnia swój debiut miał cykl rajdów rowerowych pod hasłem "Niedzielne kołowanie". Jest to inicjatywa członków Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie zmierzająca do poszerzenia i zróżnicowania oferty wycieczek.

W założeniach "Niedzielne kołowanie" ma stać się uzupełnieniem "Rodzinnych Rajdów Rowerowych" z uwzględnieniem osób, które w soboty pracują zawodowo lub rezerwują ten dzień na obowiązki domowe. Każdy z sześciu comiesięcznych wyjazdów, od kwietnia do września, ma tak ustaloną trasę, aby można ją było modyfikować w zależności od pogody oraz wieku i kondycji przybyłych rowerzystów. Ze względu na swój charakter nie ma też poczęstunku, losowania nagród, ale również wpisowego. Z myślą o lubiących dłużej pospać, start każdego etapu ustalono na godzinę 14.00.
W inauguracyjnym wyjeździe udział wzięło 11 turystów, którzy przez Pianówkę, Goraj i Bzowo dotarli do Stajkowa, gdzie przed jednym ze sklepów urządzono postój. Po obowiązkowym uzupełnieniu kalorii i płynów peleton ruszył w dalszą drogę, by przez Miłkowo, Kamionkę, Sławno, Prusinowo i Śmieszkowo powrócić do Czankowa pokonując łącznie 35 km.
Marcin MałeckiFot. Marcin Małecki8 maja

W drugim etapie cyklu rajdów rowerowych "Niedzielne kołowanie" udział wzięło 10 uczestników. Na niską frekwencję niewątpliwy wpływ miała strasząca deszczem pogoda oraz odbywające się w tym samym czasie przyjęcia komunijne.

Turyści tradycyjnie wyruszyli spod Czarnkowskiego Domu Kultury, by szosą przez Lubasz i Klempicz dotrzeć do Wronek w towarzystwie uciążliwych muszek, kąsających na postojach i wpadających do oczu podczas jazdy. Tam w jednej z cukierni urządzono półmetek. Prym wiodły zimne napoje i lody, ale nie zabrakło amatorów serników, koktaili i kawy. Także przygotowane przed wyjazdem kanapki znikały z plecaków. Po krótkim postoju peleton ruszył w drogę powrotną przez Obelzanki i Krucz. Na mecie w Czarnkowie liczniki wskazywały 65 przejechanych w tym dniu kilometrów.
Marcin Małecki


Fot. Marcin Małecki

19 czerwca

O sporym szczęściu mogą mówić uczestnicy trzeciego etapu rajdów rowerowych "Niedzielne kołowanie". Tuż przed startem i zaraz po powrocie padał deszcz, natomiast podczas jazdy pogoda była prawdziwie letnia.

Na udział w zagrożonej kaprysami aury wycieczce zdecydowało się siedmioro rowerzystów. Niewielki peleton przez Gębice i Wyszyny dotarł do Ryczywołu, gdzie wyznaczono półmetek rajdu. Po krótkim odpoczynku grupa powróciła do Czarnkowa przez Połajewo i Młynkowo notując na licznikach 65 przejechanych kilometrów.
Marcin Małecki


Fot. Marcin Małecki24 lipca

Po wielkiej wodzie przyszły cieplejsze dni, które w pełni wykorzystali czarnkowscy rowerzyści biorąc udział w czwartym już etapie cyklu rajdów "Niedzielne kołowanie". Piętnastoosobowa grupa punktualnie o godzinie czternastej wyruszyła spod Czarnkowskiego Domu Kultury na sześćdziesięciokilometrową wycieczkę.

Peleton przez oba Romanowa, Walkowice i Mirosław dotarł do Ujścia, gdzie na zapleczu domu zaprzyjaźnionych rowerzystów Ani i Adama wyznaczono półmetek rajdu. Gospodarze przyjęli kolarzy z iście polską gościnnością. Na zaimprowizowanym grillu, pod czujnym okiem samego prezesa Rowerowej Sekcji Turystycznej, piekły się kiełbaski i kurze skrzydełka, a stół uginał się od wszelakich napojów, różnorodnych surówek i sałatek oraz rozmaitych gatunków ciast. Ze względu na mnogość potraw, a także czas potrzebny na wzorowe dopieczenie się drobiu, planowana krótka wizyta zamieniła się w niewielką biesiadę. Przedłużające się spotkanie oraz pełne brzuchy zmusiły rowerzystów do powrotu niemal prostą drogą przez Węglewo, Sarbię i Brzeźno.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki
       Natalia Jędraszczak 25,2614 sierpnia

Na trasę piątego etapu rajdów rowerowych z cyklu "Niedzielne kołowanie" wyruszyło sześcioro turystów. Kapryśna w tym roku aura, po raz kolejny okazała się łaskawa, sprzyjając w tym dniu wszelkiego rodzaju wycieczkom.

Kameralne grono szybkim tempem przez Romanowo dotarło do Kruszewa, gdzie wyznaczono pierwszy postój. Po krótkim odpoczynku peleton ruszył w stronę Marunowa, a stamtąd przez Gębice do Huty, gdzie przed sklepem urządzono kolejny przystanek. Po uzupełnieniu płynów i kalorii rowerzyści pokonali kolejne kilometry. Dzięki idealnej, rowerowej pogodzie w mgnieniu oka minęli Komorzewo, Jędrzejewo i Prusinowo, by znowu się zatrzymać, tym razem w okolicach lubaskiej plaży. Cykliści powrócili do Czarnkowa przez Goraj i Pianówkę pokonując łącznie 55 km.
Natalia Jędraszczak
Fot. Natalia Jędraszczak
       Marcin Małecki 111 września

W niedzielę, 11 września, odbył się ostatni tegoroczny rajd rowerowy w ramach cyklu "Niedzielne kołowanie".

Tym razem na starcie stanęło 7 wytrwałych cyklistów, którzy pokonali trasę przez Brzeźno i Gębice w kierunku leśnictwa Jacewko i Węglewo i dalej przez Jabłonowo, Kruszewo oraz Romanowo wrócili do Czarnkowa. Pogoda sprzyjała, dopisywały humory, więc pokonanie 57 kilometrów nie stanowiło dla uczestników żadnego problemu. Rajdy "Niedzielne kołowanie" to najnowsza propozycja Rowerowej Sekcji Turystycznej zaproponowana w roku 2011. W całej edycji czyli 6 wyjazdach od kwietnia do września łącznie udział wzięło 56 osób, pokonując 299 kilometrów.
Łukasz Eisbrenner


Fot. Łukasz Eisbrenner

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017