czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "NA POWITANIE WIOSNY"


Czarnkowscy cykliści z Rowerowej Sekcji Turystycznej w zasadzie nie zamykają i otwierają sezonu, bo trwa on praktycznie cały rok. Jednak rajd "Na powitanie wiosny" należy uznać ze oficjalnie otwarcie sezonu rowerowego 2011.

Warunki atmosferyczne, w sobotę 19 marca, nie zapowiadały się wiosennie i było spore ryzyko, że wystraszą część wcześniej zapisanych turystów. Zimny i wietrzny poranek jakby potwierdził te obawy, ale mimo to na starcie przed Czarnkowskim Domem Kultury zameldowało się 39 spragnionych rowerowych wycieczek turystów. Jak się później okazało ich odwaga i determinacja zostały nagrodzone, bo tuż po starcie nad barwnym peletonem zaświeciło słońce, które towarzyszyło do końca wyprawy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ponad połowę grupy stanowili rowerzyści z Trzcianki, którzy zanim wyruszyli na szlak z Czarnkowa musieli pokonać blisko 20 kilometrów. Trasa rajdu wiodła przez Zofiowo, Gajewo i Runowo do Nowej Wsi. Po raz pierwszy dotarła tam czarnkowska wycieczka i wizytę tę należy uznać za bardzo udaną. Po pierwsze zawsze warto odkrywać inne drogi i trasy przy okazji poznając nowych ludzi i miejsca, a po drugie bardzo życzliwie przyjął nas w Nowej Wsi ksiądz Adam Schilman. Dzięki jego gościnności rajdowicze mogli rozpalić ognisko, w którym tym razem nie tylko pieczono kiełbaski. Tradycyjnie, bo już po raz ósmy, spłonęła tam Marzanna gwarantując ostateczne pożegnanie zimy. Po tym ceremoniale grupa ruszyła w drogę powrotną. Część wróciła bezpośrednio do Trzcianki, natomiast pozostali przez Radolinek i Kuźnicę Czarnkowską do Czarnkowa, gdzie liczniki wskazały 40 przejechanych kilometrów.
To był trzeci z planowanych 24 rajdów organizowanych przez Rowerową Sekcję Turystyczną w tym roku. Kolejne odbędą się w kwietniu: 3 kwietnia rusza nowy cykl pod nazwą "Niedzielne kołowanie", a 9 kwietnia "Sobota na dwóch kółkach" w ramach Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Na wszystkie organizatorzy serdecznie zapraszają!
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda


Fot. Piotr Gradek

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017