czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "PO MARCINOWEGO ROGALA"


Czarnkowscy rowerzyści część świątecznego dnia 11 listopada po raz kolejny postanowili spędzić bardzo aktywnie. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, już po raz siódmy, zorganizowali "Rajd po marcinowego rogala".

Rajd ten wpisując się w oficjalne uroczystości patriotyczne, jednocześnie przybliża i promuje lokalne, wielkopolskie tradycje związane z rogalem świętomarcińskim. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych na starcie rajdu stanęło 34 cyklistów. Pierwszy odcinek trasy wiodący przez Pianówkę, Ciszkowo do Krucza upłynął pod znakiem dość silnego wiatru i padającej mżawki. Na szczęście podczas pokonywania dalszej części drogi, przez Kruteczek i Nowinę, pogoda była łaskawsza i nawet na kilka chwil zaświeciło słońce. Po przebyciu 25 kilometrów przyszedł czas na odpoczynek, spotkanie przy ognisku i degustację pysznych rogali. Jak zwykle podczas tego rajdu uczestnicy mogli liczyć na życzliwość i gościnność członków Rowerowej Sekcji Turystycznej na co dzień mieszkających w Stajkowie. Bo właśnie tam przy ognisku, piekąc kiełbaskę, popijając gorącą kawę rowerzyści mogli skosztować również różnorakich rogali przygotowanych przez goszczących nas przyjaciół ze Stajkowa. Po tak miłym przyjęciu i zasłużonym odpoczynku uczestnicy VII Rajdu po marcinowego rogala wrócili do Czarnkowa pokonując 36 kilometrów.
Paweł Zajda


O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017