czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

XI RAJD SZLAKIEM UMOCNIEŃ WAŁU POMORSKIEGO
10 - 13. 06. 2010 r.

XI Rajd Szlakiem Umocnień Wału Pomorskiego organizowany przez Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego odbył się na Pojezierzu Wałeckim w dniach 10 - 13 czerwca 2010 r. Wzięło w nim udział 120 osób z różnych stron Polski: Warszawa, Bydgoszcz, Czaplinek, Poznań, Kołobrzeg, Piła, Czarnków pokonując 3 trasy: pieszą, kolarską i kajakową.
Jak co roku rajdowiczom dopisywały humory, wszyscy bawili się świetnie odkrywając atrakcje Pojezierza Wałeckiego i rozwiązując zadania i konkursy przewidziane przez organizatorów. Tradycyjnie Stowarzyszenie Gmin Pojezierza Wałeckiego nagrodziło  najlepszą piosenkę rajdową, uczestników o największej wiedzy historycznej w konkursie o Wale Pomorskim oraz tych, którzy byli najbardziej wytrwali podczas wędrówki po szlakach. Każda trasa otrzymała puchar najlepszej drużyny rajdowej. Znakiem rozpoznawczym były rajdowe czapki, znaczki, torby i opaski odblaskowe, które wyróżniały uczestników imprezy. Rajd zakończył się gorącą grochówką i wspólnym karaoke przy ognisku.
Tego typu impreza to doskonała promocja Ziemi Zachodniopomorskiej, walorów przyrodniczych i kulturowych, gdzie młodzież, dzieci, harcerze z wielu województw całej Polski poznali w szczególności historię walk o Wał Pomorski.
Bezpieczeństwa na trasach pilnowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji. Patronat medialny sprawował tygodnik "Fakty Wałeckie". Przy rajdzie współpracowały również nadleśnictwa z terenów, przez które przebiegały trasy.



O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017