czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD ROWEROWY "NA POWITANIE WIOSNY"


Choć cykliści z Rowerowej Sekcji Turystycznej w Czarnkowie po raz pierwszy w tym roku na szlak wyruszyli 9 stycznia, to dopiero rajd "Na powitanie wiosny" z 27 marca oficjalnie otworzył sezon rowerowy 2010.

Pomimo, że rajd odbył się niemal tydzień po nadejściu kalendarzowej wiosny, pogoda bardziej przypominała późną jesień. Było zimno, wiał silny wiatr i kropił deszcz, który pod koniec wycieczki przerodził się niemal w ulewę. Warunki atmosferyczne wystraszyły część wcześniej zapisanych turystów, ale wielu po długiej zimie postanowiło wykorzystać okazję do jazdy, bez względu na kaprysy aury. W efekcie przywitać wiosnę zdecydowało się pół setki rowerzystów, którzy przez Śmieszkowo, Młynkowo i Hutę dotarli na półmetek do Gębic. Tam, dzięki pomocy dyrektora gimnazjum Jacka Klimaszewskiego, na zapleczu sali wiejskiej zorganizowano ognisko. Jak zwykle podczas rajdów była pieczona kiełbaska z bułką oraz ciepła kawa i herbata. Niezwykłe natomiast było spalenie Marzanny, a że pogoda lekko zdenerwowała turystów, ogień strawił nie jedną, ale trzy kukły. Skuteczność przywołania w ten sposób wiosny wydaje się być pewna. Po tym ceremoniale grupa ruszyła w drogę powrotną, która ze względu na deszcz wiodła najkrótszą drogą przez Brzeźno. Na mecie liczniki wskazywały 30 przejechanych kilometrów.
To drugi z planowanych osiemnastu rajdów organizowanych przez Rowerową Sekcję Turystyczną w tym roku. Kolejny odbędzie się już 10 kwietnia w ramach Rodzinnych Rajdów Rowerowych "Soboty na dwóch kółkach", na którzy organizatorzy serdecznie zapraszają.
Marcin Małecki


Fot. Marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017