czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

WIOSENNE PRZEBUDZENIE

Po długiej zimowej przerwie członkowie Sekcji Rowerowej wrócili na turystyczne szlaki. Mimo, iż dawno odkurzyli swoje rowery, a niektórzy nawet nie zdążyli ich głęboko schować, to wyjazd w sobotę 20 marca był prawie oficjalnym początkiem nowego sezonu rowerowego.

Na trasę Rajdu "Wiosenne Przebudzenie" zaprosił wszystkich spragnionych cyklistów pilski oddział PTTK. Pierwsza tegoroczna trasa nie była łatwa: na początek dojazd do Piły, potem krótka przejażdżka w towarzystwie pozostałych rowerzystów z Piły, Trzcianki i Bydgoszczy, na koniec zaś powrót do Czarnkowa. Droga dobrze znana i pokonywana wielokrotnie tym razem do łatwych nie należała. Jazdę utrudniał bardzo silny wiatr (zawsze w twarz), dość silne opady deszczu, a na domiar złego tego dnia dętki rowerowe zaskakująco łatwo ulegały przebiciu w najmniej spodziewanych okolicznościach. Czarę goryczy przelał zamknięty bar, w którym 8 - osobowa czarnkowska grupa postanowiła się posilić w drodze powrotnej. Na szczęście udało się znaleźć inne miejsce, gdzie morale i kondycja zostały podreperowane ciepłym i smacznym posiłkiem. W Czarnkowie liczniki wskazały 101 kilometrów, a całość zakończyła tradycyjna runda wokół ronda.
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017