czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

VI RAJD NOWOROCZNYTradycją Rowerowej Sekcji Turystycznej z Czarnkowa jest witanie Nowego Roku na swoich dwuśladach. To pierwsze spotkanie na rowerach odbyło się w minioną sobotę 9 stycznia.

Jest to niewątpliwie jeden z najbardziej interesujących i oryginalnych pomysłów na przywitanie Nowego Roku, bowiem już kilka dni po sylwestrowych szaleństwach rozpoczął się nowy sezon rowerowy. Atrakcją tegorocznej wyprawy była pogoda. Bardzo silny wiatr, padający śnieg, a przede wszystkim zasypane śniegiem polne drogi towarzyszyły 10 osobowej grupce odważnych kolarzy. Mimo tych utrudnień dobry humor towarzyszył na każdym kilometrze wspólnego pedałowania, bowiem rajd dostarczył niecodziennych przeżyć związanych z pokonywaniem rowerami trudnych odcinków zaśnieżonych dróg. Pod koniec rajdu na licznikach pojawiło się 18 kilometrów z czego spora część wiodła przez solidne zaspy śnieżne. Trasa tego zimowego rajdu prowadziła przez Śmieszkowo i Prusinowo do Dębego. Tam bardzo miłe spotkanie przy ognisku, wspólne pieczenie kiełbasek i oczywiście noworoczny toast odrobiną szampana. Wszystko to dzięki uprzejmości państwa Anety i Krzysztofa Wieczorek, którzy z dużą życzliwością i serdecznością przyjęli nieco zziębniętych czarnkowskich rowerzystów.
Paweł Zajda
Fot. Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017