czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD JUBILEUSZOWY
w ramach obchodów 10-lecia istanienia RST w Czarnkowie i KMTR "Dynamo" w Krzyżu Wlkp.W bieżącym roku mija 10 lat od kiedy w naszym powiecie zaczęły funkcjonować dwie grupy propagujące turystyczną jazdę na rowerze. Jak to zwykle bywa wszystko zaczęło się od kilku osób, krótkich wycieczek i drobnych wypadów rekreacyjnych. Z czasem wycieczki stały się dłuższe, ciekawsze, a szeregi obu grup zasilali kolejni sympatycy dwóch kółek. Przez te 10 lat w imprezach organizowanych przez Klub Miłośników Turystyki Rowerowej "Dynamo" z Krzyża Wielkopolskiego i Rowerową Sekcję Turystyczną z Czarnkowa przewinęło się kilkanaście tysięcy osób.

Obydwa kluby, zgodnie ze swoimi statutami, propagują turystyczną jazdą na rowerze organizując różnorakie rajdy i wycieczki rowerowe zarówno dla swoich członków, jak i dla mieszkańców całego Powiatu. Jedna z takich imprez rowerowych odbyła się w minioną sobotę i niedzielę. Z okazji jubileuszu 10 lat funkcjonowania grupy z Krzyża Wlkp. i Czarnkowa zorganizowały Jubileuszowy Rajd zapraszając do wspólnego pedałowania wszystkich sympatyków rowerowych wycieczek. Tym razem start o godzinie 10.00 odbywał się z trzech różnych miejscowości. Grupa czarnkowska liczyła 30 osób, podobnie jak w Krzyżu Wlkp., trzeci zespół utworzył się w Trzciance, gdzie wśród 25 osób znaleźli się jeszcze cykliści z Piły i Bydgoszczy. Pierwszym celem tej wyprawy była miejscowość Zielonowo (okolice Nowych Dworów), gdzie dokładnie w południe spotkały się wszystkie grupy przy ciepłej kawie i smacznych ciastach przygotowanych przez tamtejszy samorząd wiejski. Potem już wszyscy razem pokonali trasę do Gulcza, przeprawiając się przez Noteć stopniem piętrzącym w Rosku. W Gulczu zaplanowany został kolejny odpoczynek przy ognisku i pieczonych kiełbaskach oraz oficjalne zakończenie pierwszego etapu rajdu. Część druga miała miejsce na sali wiejskiej w Gulczu, gdzie kilkadziesiąt osób korzystało z noclegu. Zanim jednak przyszedł czas na sen rowerowa brać mogła skosztować jubileuszowych tortów oraz wznieść toast za 10 minionych lat. Był też czas na prezenty, życzenia i upominki. A wśród wielu dyskusji i wspomnień znalazła się także okazja do rozmów o planach na kolejne wyprawy i wycieczki rowerowe. Niedzielny poranek przywitał uczestników rajdu mglistą pogodą i drobnym deszczem, co jak zwykle cyklistom przeszkadzało niewiele, bo przecież taki rajd zdarza się raz na 10 lat. Na koniec dziękując wszystkim za obecność i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, wypada sympatykom i członkom obydwu grup pogratulować wytrwałości i życzyć kolejnych jubileuszy.
Paweł Zajda
Fot. Marcin Małecki


Fot. Paweł Zajda
       Dariusz Jackowski


Fot. Tomasz Gracz

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017