czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

ZAKOŃCZENIE LATA

Tegoroczny przełom lata i jesieni wyjątkowo sprzyja rowerowym wycieczkom. Korzystając z tak pięknej pogody czarnkowscy cykliści nie marnują czasu i każdy możliwy czas spędzają na rowerach.

Na zaproszenie pilskiego oddziału PTTK członkowie Rowerowej Sekcji Turystycznej z Czarnkowa uczestniczyli w rajdzie pod nazwą "Zakończenie lata", który odbył się w dniach 18 - 20 września. Pilskie zakończenie lata tym razem prowadziło do niedalekiego Połajewa, który na trzy, jeszcze letnie dni, stal się bazą blisko 50 osobowej grupy cyklistów. Pogoda wyjątkowo dostosowała się do nazwy rajdu. Na zakończenie lata turystom towarzyszyło piękne słońce i prawdziwie letni upał. Główna trasa rajdowa, w sobotę, prowadziła przez Boruszyn, Zielonogórę, Obrzycko do Szamotuł. Tam krótki odpoczynek w cieniu Baszty Halszki, a potem powrót do Połajewa z przystankiem w Stobnicy. Dla większości wizyta w tamtejszej Stacji Naukowej Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania była niezwykłym przeżyciem. Mogli bowiem oko w oko obcować z wilkami, które tam znalazły swoją ostoję pod bacznym i życzliwym okiem poznańskich studentów. Wieczorem przy pieczonych kiełbaskach turystyczna brać długo rozmawiała o mijającym sezonie i snuła plany kolejnych wyjazdów.
Paweł Zajda

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017