czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Sekcja Rowerowa

RAJD NA POWITANIE WIOSNY

W minioną sobotę czarnkowscy rowerzyści zainaugurowali nowy sezon. Podobnie jak w poprzednich latach doskonałą ku temu okazją był dzień nadejścia kalendarzowej wiosny. Wycieczka ta była pierwszą z kilkunastu, które w roku 2009 Rowerowa Sekcja Turystyczna zorganizuje dla mieszkańców Czarnkowa.

W Czarnkowie od kilku lat wzrasta zainteresowanie tego rodzaju rekreacją. Coraz więcej osób docenia przyjemność i walory turystycznej jazdy na rowerze. Taką opinię potwierdza sobotni wyjazd, na starcie którego stanęły 44 osoby. Pogoda dopisywała umiarkowanie: co prawda świeciło słońce, jednak wszystkim dokuczał silny, zimny wiatr. Nie zważając na te niewielkie uciążliwości kolorowa grupa ruszyła na powitanie wiosny. Trasa wiodła do Gębic i Marunowa, a następnie do Bronisławek. To pierwsza wizyta czarnkowskich rowerzystów w tej miejscowości. I będą ją wspominać bardzo dobrze. Gospodarze, wychowankowie tamtejszej Świetlicy Socjoterapeutycznej prowadzonej przez Jadwigę Pryszczewską, przygotowali dla rajdowiczów gorącą herbatę i Marzannę - symbol odchodzącej zimy, a o ognisko zadbał Wojciech Wiśniewski prezes tamtejszego klubu sportowego. Po odzyskaniu sił przy pieczonej kiełbasce nastąpił czas tradycyjnego pożegnanie zimy poprzez spalenie Marzanny w ognisku. Skuteczność przywołania wiosny w ten sposób wydaje się być pewna, mając na uwadze że w Bronisławkach zostały spalone dwie kukły. Po tym ceremoniale grupa ruszyła w drogę powrotną, która wiodła przez Kruszewo i Romanowo do Czarnkowa. W ten sposób, witając wiosnę, czarnkowscy rowerzyści oficjalnie rozpoczęli nowy sezon. A będzie on wyjątkowy, bo właśnie mija 10 lat jak Rowerowa Sekcja Turystyczna rozpoczęła swoją działalność i propaguje wśród mieszkańców Czarnkowa rekreacyjną jazdę na rowerze. Obchody tego jubileuszu nie będą szczególnie huczne, ale z pewnością przyniosą wiele ciekawych przedsięwzięć promujących rower jako bezpieczny, wygodny i tani środek lokomocji, przydatny każdemu i o każdej porze roku. Nie zabraknie także okolicznościowych wydawnictw, materiałów promocyjnych oraz jubileuszowego rajdu. Ze szczegółami tych obchodów można się zapoznać na stronie www.mck.czarnkow.pl w zakładce "Sekcja rowerowa".
Paweł Zajda


Fot. Paweł Zajda
       Marcin Bogucki


O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017