czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

HISTORYCZNA WYSTAWA18 czerwca w Galerii "Pięciu" Czarnkowskiego Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy prac Iwony Bis z Poznania pod nazwą "Historycznie". Ze względu na zagrożenie epidemiczne w wernisażu udział wzięła artystka wraz z najbliższą rodziną oraz przedstawiciele gospodarzy. Wszyscy chętni mogą indywidualnie oglądać ekspozycję do 9 lipca.

Iwona Bis należy do Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków oraz EkoArt-u. Jest prezesem Stowarzyszenia Plastyków i Fotografików Dedal. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Franciszka Bartoszka w Poznaniu, Politechnikę Poznańską (inżynier z uprawnieniami budowlanymi, inspektor nadzoru), a także Kolegium Papieskie w Poznaniu.

Kolory jej prac są odważne, kontrastowe i zdecydowane. Tematyka zadziwia różnorodnością, od martwej natury i pejzaży, poprzez prace o charakterze strukturalnym, rysunki architektury i abstrakcję, po akty i portrety z umiejętnie wydobytymi cechami osobowości.

Prace artystki były nagradzane w wielu konkursach. W 1969 roku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu PKO na opracowanie plakatu. W roku 2003 otrzymała nagrodę na corocznym ogólnopolskim przeglądzie dokonań artystów "Salon Wielkopolski". Rok później, na tym samym przeglądzie, otrzymała nagrodę jury oraz nagrodę publiczności. W latach 2014, 2015, 2016 i 2017 jej prace nagrodzone zostały na Poznańskim Salonie "Robinsonada". Wielokrotnie pokazywała swoje malarstwo i rysunek na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej obrazy spotkać można w instytucjach i zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie (Australia, USA, Niemcy, Litwa, Szwajcaria). Stanowią znaczną część kolekcji PBG Gallery.

Już od 20 lat realizuje różne projekty związane z działaniami kulturalnymi, artystycznymi, wystawienniczymi. Aranżuje przestrzeń wystawienniczą, projektuje zaproszenia, katalogi. Ważnym elementem jej działalności jest promocja sztuki innych artystów, pisze artykuły dotyczące wydarzeń artystycznych, organizuje wystawy. Została odznaczona przez Marszałka Województwa Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego".
Emilia Stawujak


O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017