czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

"MAJÓWKA" NA PŁÓTNIEPo raz kolejny miłośnikom sztuki z Czarnkowa trafiła się gratka w postaci wystawy prac artysty Andrzeja Kowalczyka, którą można zobaczyć w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej.

Artysta, znany czarnkowskiej publiczności głównie jako rzeźbiarz, tym razem odsłonił swoje inne oblicze, dając się poznać jako nietuzinkowy malarz. Wystawa prac malarskich, zatytułowana "Majówka", jest niezwykłą podróżą po współczesności - artysta spogląda na otaczający go świat przez pryzmat swoich dziecięcych wspomnień, gdy świat był prostszy, bardziej przyjazny.

Wernisaż odbył się w czwartek, 5 września o godzinie 17.00. Przybyli miłośnicy sztuki mieli okazję w kameralnym gronie i miłej atmosferze posłuchać samego twórcy, który uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział nieco o swoim warsztacie. Zdradził, jak wygląda jego dzień pracy i w jaki sposób tworzy dzieło, począwszy od wstępnego rysunku na kartce papieru po dobór niezwykłych kolorów, którymi cechuje się jego malarstwo. Po tym krótkim wstępie goście wernisażu mieli możliwość obejrzenia prac i porozmawiania z artystą, który chętnie odpowiadał na wszelkie pytania.

Wystawę prac malarskich Andrzeja Kowalczyka pt. "Majówka" oglądać można w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej od wtorku do soboty. Jest to z pewnością wystawa, którą docenią nie tylko koneserzy sztuki, ale także osoby, które dotychczas nie interesowały się malarstwem.
Mikołaj Kułakowski
Muzeum Ziemi CzarnowskiejFot. Karolina Rążewska-Golik, Mikołaj Kułakowski, Marek Ambicki


O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017