czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

Z SUKCESAMI NA "GIEŁDZIE"W Szklarskiej Porębie, w Bazie Pod Ponurą Małpą, po raz 52 rozbrzmiały dźwięki Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej, a udział w niej wzięło blisko 50 zespołów. Wśród tak znamienitych wykonawców jak Jerzy Filar, Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Ryszard Żarowski zaprezentował swoją twórczość również Zbyszek Rolniczak z zespołem "Na Piątym Progu". Nie trzeba dodawać, że jest to niesamowite wyróżnienie znaleźć się w takim gronie.

Giełda to jednak nie tylko piosenki, ponieważ w program tego wydarzenia, które trwało od 1 do 4 sierpnia, wpisało się mnóstwo atrakcji. Były rajdy, warsztaty muzyczne, Mistrzostwa Świata w Spływie Rzeką Kamienną Łódkami z Kory Struganymi, bicie Gitarowego Rekordu Świata w zespołowym wykonaniu piosenki turystycznej pod gołym niebem, konkurs Od Przedszkola do Giełdola, spektakl Teatru Kulinarnego, koncerty znanych i lubianych twórców z nurtu piosenki turystycznej oraz bardzo ważny punkt - Konkurs Główny 52. OTGPS. Na konkursowej liście znalazło się 26 wykonawców. W tym aż trzech reprezentantów naszego powiatu: "Na Piątym Progu" z Czarnkowa, Jan Wietrzycki oraz Daniel Wypusz z Trzcianki. Wykonawcy zaprezentowali w konkursie po 2 piosenki. Po pełnych emocji zmaganiach i prawie dwudniowym oczekiwaniu na werdykt, w niedzielę, w samo południe, ogłoszono zwycięzców tegorocznego Konkursu Głównego. W kategorii "Najlepsza Piosenka" na pierwszym miejscu znalazła się piosenka "A jeśli" - sł. Aleksandra Bacińska, muz. Gabi Gunia, na II "Bieszczadzka wiosna" - sł. i muz. Zbigniew Rolniczak oraz "Kurz" - sł. i muz. Jan Wietrzycki, na III "Autobana" - sł. Aneta Iwan, muz. Monika Madejska i Wojtek Gałecki. W kategorii "Najlepszy Wykonawca" na podium stanęli: miejsce I Gabi Gunia, II miejsce "Plastiq Lole", na III miejscu znaleźli się "Na Piątym Progu" i zespół "Krąg". Ale to nie wszystko, ponieważ przyznane zostały jeszcze dodatkowe nagrody. Nagrodę im. Jerzego Pawła Dudy wręczono Jasiowi Wietrzyckiemu. Nagrodę specjalną za najlepszy głos 52. Giełdy Piosenki otrzymała Agata Wietrzycka (siostra Jasia Wietrzyckiego, towarzysząca mu na scenie). Zespół "Na Piątym Progu" zaproszony został ponadto do udziału w koncercie w Centrum Edukacji w Mniszkach. Oprócz tak ważnych nagród, które dla każdego artysty mają dużą wagę, "Na Piątym Progu" został doceniony również przez publiczność, która entuzjastycznie przyjęła zespół i przyznała mu swoją Nagrodę. I tak, po wręczeniu nagród i wyróżnień, wspólnym odśpiewaniu hymnu giełdy zakończyła się oficjalna część 52. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Zespół "Na Piątym Progu" dziękuje wszystkim tym, którzy trzymali kciuki i wspierali artystów. Szczególne podziękowania kieruje do dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie Jana Pertka.

Po powrocie "Na Piątym Progu" ciężko pracuje i nagrywa dla swoich fanów płytę w Axis Studio Sound Productions w Pile! A już 14.09.2019 w Łomnicy koło Trzcianki (jak blisko!) na Łagodnym Graniu można będzie posłuchać "Na Piątym Progu", natomiast 2 dni wcześniej Janka Wietrzyckiego.
Beata i Arek Kościelscy
Fot. Arek Kościelski

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017