czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

KONCERTOWO I UROCZYŚCIENa początku bieżącego roku chór męski Harmonia działający przy Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie bardzo uroczyście podsumował 25-lecie swojego śpiewania. Był galowy koncert, wyróżnienia, gratulacje i podziękowania.

Sala czarnkowskiego kina Światowid do ostatniego krzesełka została zapełniona gośćmi, chętnymi do uczestniczenia w tym ważnym dla chórzystów wydarzeniu, O szczegółach pisaliśmy na łamach "Ech". Tuż po obchodach jubileuszu dotarła do zespołu wspaniała informacja, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał na tą okoliczność nagrodę pieniężną "Za wkład chóru w rozwój kultury polskiej".

Kolejna próba po tej uroczystości rozpoczęła następny etap działalności czarnkowskich śpiewaków. A było nad czym pracować, gdyż różnorodność i ranga niektórych występów w wiosenno - letnim sezonie była duża. Wiązało się to również ze stworzeniem kilku całkowicie nowych opracowań.

Najmniej problemów było z przygotowaniem do noworocznego koncertu Kolęd i Pastorałek pt. "Dobra Nowina" w Człopie zorganizowane przez Oddział Nadnotecki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile. Zaproszenie na III Festiwal Pieśni Pasyjnych u św. Jerzego w kościele Garnizonowym Policji w Poznaniu było już wyzwaniem wyjątkowym. Oprócz chóru Harmonia w wydarzeniu tym brały udział znaczące zespoły miasta Poznania. O tym, że czarnkowscy artyści sprostali temu zadaniu świadczyło serdeczne przyjęcie i gromkie oklaski słuchaczy oraz propozycje współpracy z poznańskim środowiskiem muzycznym.

W ramach XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Goraj - Zamek, w dniu 8 czerwca br. odbył się Nadnotecki Przegląd Chórów. Był on elementem Nadnoteckiego Dnia Pieśni i Muzyki. W przeglądzie wzięło udział 14 zespołów. Chór męski Harmonia zajął pierwsze miejsce w klasie MSH klasyfikacji ogólnej. Ogromna praca śpiewaków, akompaniatorów i solistów została doceniona przez jurorów. Pod wrażeniem osiągniętego sukcesu jeszcze tego wieczora chór Harmonia udał się na spotkanie z piosenką biesiadną do miejscowości Romanowo Dolne, a dokładnie do zagrody solistki chóru - Katarzyny Wiza, gdzie odbywała się uroczystość pożegnania jej stanu panieńskiego. Rozmowom o wrażeniach minionego dnia nie było końca.

W sobotę, 15 czerwca br., miało miejsce kolejne wydarzenia w życiu artystycznym chóru męskiego Harmonia. W godzinach porannych ich śpiew uzupełnił oprawę mszy św. w kościele JChNK w Czarnkowie z okazji zjazdu absolwentów na 100 lecie czarnkowskiego liceum. W godzinach popołudniowych śpiewacy z kolei wzięli udział i uświetnili swoim występem uroczystość zaślubin solistki chóru Katarzyny i Tomasza w Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu. Kasia bardzo aktywnie uczestniczy we wszystkich poczynaniach chóru od ponad 10 lat. Jest jedyną kobietą w gronie ponad 40 mężczyzn i przez wszystkich bardzo lubianą i docenianą. Często trudno sobie wyobrazić występ chóru męskiego Harmonia bez jej klarownego głosu. Po złożonych okolicznościowych serdecznych życzeniach wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia zapytała - "To kiedy kolejna próba?"

A więc do zobaczenia po przerwie urlopowej.
Chór HarmoniaO serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017