czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

INFORMACJA
organizatora Dni Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie w dniach 6-9 czerwca 2019 r.W ramach obchodów święta miasta zaplanowaliśmy 2 koncerty w czarnkowskim amfiteatrze: koncert Edyty Górniak w dniu 8 czerwca oraz koncert Sarsy 9 czerwca.

Miejskie Centrum Kultury zwróciło się do burmistrza Czarnkowa o zezwolenie na organizację imprez masowych - tych właśnie koncertów, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych. Dołączono pozytywne opinie Komendanta Powiatowego Policji, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, dysponenta zespołów ratownictwa medycznego. Z tych opinii wynika, że sposób przeprowadzenia imprez nie zagraża bezpieczeństwu uczestników. Burmistrz Czarnkowa decyzją z 28 maja 2019 r. zezwolił na organizację imprez masowych artystyczno - rozrywkowych w amfiteatrze parku Staszica.

Realizację obydwu koncertów Miejskie Centrum Kultury zleciło Agencji Artystycznej na podstawie umowy z dnia 25 stycznia 2019 r. Agencja ta podpisywała wszelkie umowy z Artystami i firmami zaplecza technicznego.

W dniu 8 czerwca ok. godz. 16.00 Edyta Górniak w towarzystwie managera zjawiła się w parku Staszica. Na miejscu byli: właściciel Agencji i kierownik administracji MCK. Rozmowę dotyczącą przygotowania sceny i zaplecza prowadzili manager artystki i właściciel Agencji. W czasie półgodzinnego pobytu w miejscu imprezy Edyta Górniak wyszła z samochodu na scenę tylko raz, na 2 min. Kiedy jako organizator imprezy dojechałem na miejsce, gości już nie zastałem. Oświadczono, że koncert zostaje odwołany. Argumenty artystki znacie państwo z jej oświadczeń. Próby telefonicznych wyjaśnień nie dały rezultatu.

Impreza naszym zdaniem była dobrze zabezpieczona. Bezpieczeństwa uczestników koncertu miało strzec 17 pracowników ochrony Agencji, wyłonionej w drodze zapytania ofertowego. Scena zabezpieczona była profesjonalnymi płotkami ochronnymi. W czasie koncertu dyżur pełnić miała straż pożarna i pogotowie.

Dowodem dobrego przygotowania imprezy może być koncert Sarsy, który w tych właśnie warunkach odbył się następnego dnia. Manager artystki stwierdził, że obejrzał teren imprezy i nie wniósł żadnych zastrzeżeń. Koncert był znakomity i bezpieczny /www.czarnkow.pl; mck.czarnkow.pl; czarnkow.info/.

Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie od ponad 20 lat organizuje imprezy plenerowe w amfiteatrze parku Staszica w Czarnkowie. Wystąpiła tu cała plejada gwiazd polskiej estrady. Nie było żadnych incydentów i zagrożeń dla życia uczestników. Zawsze było pięknie i bezpiecznie.

Ubolewam, że Edyta Górniak, którą bardzo cenimy, tak krytycznie oceniła warunki przez nas przygotowane. Manager artystki miał 5 miesięcy, aby zapoznać się ze specyfiką terenu i sceny czarnkowskiego amfiteatru I wcześniej podjąć inną decyzję.
Jan Pertek
Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie


O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017