czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

ROZTOCZEPod takim tytułem, w piątek, 8 lutego br. w Galerii "Pięciu" Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie odbył się wernisaż fotografii członków grupy "Sepia" działającej przy Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile.

Grupa fotograficzna "Sepia" powstała w październiku 2010 r. Jej instruktorem i opiekunem został artysta fotografik Stanisław Pręgowski. Autorami zdjęć, które zaprezentowano na wystawie są w większości panie. Można było podziwiać prace: Bożeny Andrzejewskiej, Marii Bednarowskiej-Focht, Teresy Jankun, Urszuli Król, Danuty Kubiak, Wandy Lubińskiej, Ireny Paliwoda oraz Wacława Stępyra. Swoją przygodę z fotografią artyści realizują poprzez pogłębianie wiedzy o tej dziedzinie sztuki, zwiedzanie wystaw fotograficznych i tematyczne dyskusje, organizowanie wycieczek połączonych z działaniami plenerowymi. Jednym z takich "wypadów" łączących przyjemne z pożytecznym był wyjazd do krainy leżącej we wschodniej Polsce, pomiędzy Wyżyną Lubelską i Podolem zwanej Roztocze. Artyści mieli okazję zwiedzić Lublin, Zamość, Zwierzyniec, Krasnobród, Puławy, wnętrza pałacu w Kozłówce a także Szumy na Tanwi oraz stare kapliczki będące charakterystycznym i nieodzownym elementem krajobrazu tamtych stron. Wystawa umożliwia oglądającym, choćby w niewielkiej części odkryć i poznać niezwykłe uroki tego regionu. Nie zawsze fotografie w czerni i bieli, sepii i kolorze wymagają od widza głębszego zastanowienia lub refleksji nad obrazem. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Państwa do zwiedzania wystawy, która będzie otwarta do 25 lutego.
Emilia Stawujak

Fot. Emilia Stawujak

Plakat

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017