czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

POMAGANIE JEST DZIECINNE PROSTE!Zbliża się kolejny, 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku będzie to kolorowe i radosne, ogólnopolskie święto wzajemnej życzliwości i pomocy. Hasło tegorocznego finału i jego cel jest następujący: zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Specjalistyczne szpitale dziecięce to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Dlatego realizacja celu 27. Finału WOŚP skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej - zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Właśnie dlatego w niedzielę, 13 stycznia, po całej Polsce, Europie i świecie przetoczy się kolorowa i radosna fala koncertów, licytacji i zbiórek. Tradycyjnie królować będzie troska o potrzebujących i silna wola pomagania. Przez minione 26 lat z ogromną pomocą zarówno kwestujących jak i ofiarodawców dokonano rzeczy niezwykłych. Setki milionów złotych zamieniono na ratujący życie sprzęt medyczny, który służył i służy tysiącom dzieci i osobom starszym. A co ważniejsze ogromna mobilizacja i zaangażowanie wielu młodych ludzi, którzy każdego roku udowadniają, że chcą i potrafią ofiarować i poświęcać swój czas tym, którzy tego potrzebują. Dla nich i ofiarodawców jedyną nagrodą jest świadomość bezinteresownej pomocy i wzajemnej życzliwości. To wystarczające argumenty, by ponownie nasze miasto i okoliczne miejscowości zagrały w tej niezwykłej orkiestrze. W Czarnkowie i najbliższych okolicach pojawi się 230 wolontariuszy wyposażonych w imienne identyfikatory, puszki i serduszka, a działania sztabu obejmują gminę Lubasz, Połajewo, Czarnków oraz Kruszewo. Podobnie jak w latach poprzednich dzień zbiórki zwieńczy finałowy koncert na scenie Czarnkowskiego Domu Kultury. Od godziny 17.00 zaprezentują się dwa fantastyczne zespoły z Poznania: Eloheh i Golden Collective Brass Band, a gospodarzem wieczoru będzie, zdobywająca laury na ogólnopolskich festiwalach, czarnkowska grupa Na piątym progu. Nie zabraknie również licytacji orkiestrowych gadżetów.

Całość zwieńczy spotkanie na placu Wolności o godzinie 20.00, gdzie odbędą się główne licytacje oraz tradycyjnie zostanie zamknięty czarnkowski żłóbek. Zapraszamy, przecież pomaganie jest dziecinnie proste!
PZ

Sprzęty i aparatura medyczna otrzymana przez Szpital Powiatowy w Czarnkowie od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2018 roku. Szacunkowa wartość darowizn wynosi ok. 400 tys. zł.
1. Urządzenie do screeningowego badania słuchu Otoread
2. Aparat USG typ: HS40 wraz z dodatkowym wyposażeniem
3. Łóżeczka dziecięce rehabilitacyjne D-01 (szczebelkowe) z wyposażeniem (7 szt.)
4. Łóżka rehabilitacyjne A-4/G (dla dzieci dużych) z wyposażeniem (2 szt.)
5. Aparat EKG + stolik do EKG
6. Lampa do fototerapii na statywie
7. Bilirubinometr
8. Stanowiska do resuscytacji typ Panda (2 szt.)


Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017