czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIETradycja, według Słownika PWN, to ogół obyczajów, norm, poglądów, zachowań itp. właściwych jakiejś grupie społecznej przekazywanych z pokolenia na pokolenie oraz ich ciągłość. Zwyczaj śpiewania i słuchania kolęd w okresie świąt Bożego Narodzenia bezsprzecznie spełnia te kryteria. Wyraźnie młodszą, ale jednak już tradycją, jest czarnkowskie "Świąteczne kolędowanie".

Już po raz czwarty, z inicjatywy Tomasza Czarneckiego i pomocy gospodarzy, wczesnym wieczorem, 27 grudnia, w sali towarzyskiej Czarnkowskiego Domu Kultury rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. I choć święta minęły, atmosfera pozostała, czego dowodem była wypełniona do ostatniego miejsca sala. Agnieszka Grabarz, Katarzyna Izydor, Katarzyna Wiza, Tomasz Czarnecki, Kamil Januszkiewicz i Piotr Woźniak wystąpili w przeróżnych kombinacjach osobowych, przeplatając śpiew z podkładem muzycznym lub własnym akompaniamentem recytacjami wierszy o tematyce bożonarodzeniowej. Przed sceną nie zabrakło też gości. Do wspólnego kolędowania zaproszono chór męski "Harmonia" z solistami Katarzyną Wizą i Bartoszem Ratajczakiem, oczywiście widzowie śpiewali razem z wykonawcami. Na scenie natomiast gościnie pojawili się Bartosz Tuta i Michał Górzny. Tradycyjnie zwieńczeniem koncertu było chóralne wykonanie kolędy, w tym roku "Lulajże Jezuniu". A skoro o tradycji mowa - do zobaczenia za rok.
Marcin Małecki
Fot. Marcin Małecki

Plakat
Tak było w zeszłym roku

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017