czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

PODWÓJNY SUKCES W LUBLINIEZ dużą radością i dumą pragniemy poinformować o kolejnym muzycznym sukcesie grupy "Na Piątym Progu" działającej przy Czarnkowskim Domu Kultury. Zespół prowadzony przez Zbyszka Rolniczaka tym razem zachwycił jury i publiczność na festiwalu w Lublinie, na który dotarł dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego i Gminy Czarnków. Poniżej relacja gitarzystki zespołu Julii Kołodziejczak.

W piątek, 27 października, zespół "Na Piątym Progu" wyruszył w podróż do Lublina na XXXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej Bakcynalia 2018. W sobotę od samego rana trwały przygotowania do konkursu, które rozpoczęły się próbą techniczną. Stres był ogromny, więc aby się rozluźnić spacerowaliśmy po Starym Mieście Lublina i urokliwymi uliczkami pełnymi sztuki i artyzmu. Ten pejzaż wtopiony w jesienny krajobraz i podobną aurę urzekł nas swoim klimatem. Gdy przyszedł czas na zmagania konkursowe, grupa zaprezentowała trzy utwory Zbigniewa Rolniczaka: "Jesienna chandra", "Prognoza pogody na życie" oraz "Na szlaku do gwiazd". Warto też dodać, że nasz zespół znalazł się w gronie jedenastu wykonawców, którzy przeszli odpowiednie kwalifikacje i do Lublina przyjechali z całej Polski. Następnie z niecierpliwością oczekiwaliśmy na werdykt jury. Ogłoszenie wyników odbyło się w sali Polskiego Radia Lublin. O 19.00 mieliśmy okazję wysłuchania koncertu zespołu "Wołosatki", a po koncercie Jerzy Krużel, przewodniczący jury, ogłosił wyniki konkursu. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Piechowski oraz zespół "Łotr i Promyki". Drugie miejsce otrzymał zespół "Grzane Wino". Pierwsze miejsce zajęliśmy my - zespół "Na Piątym Progu"! To nie wszystko! "Na Piątym Progu" został także doceniony przez wspaniałą publiczność otrzymując Nagrodę Publiczności! Z wielkimi emocjami i wrażeniami w niedzielę wróciliśmy do naszego Czarnkowa. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kazimierzu Dolnym, który mimo niesprzyjającej pogody, bardzo nas zachwycił.
Wcześniejszy materiał

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017