czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

INAUGURACJA Z JUBILEUSZEM W TLETo już tradycja, że inauguracja roku kulturalnego w czarnkowskim Miejskim Centrum Kultury, odbywa się w październiku. W minioną sobotę, 6 października, podtrzymano tę tradycję chociaż, tym razem było bardziej uroczyście. A powodem był jubileusz MCK w Czarnkowie. Wprawdzie nie złoty lecz porcelanowy, ale dwadzieścia lat to przecież aż 7300 dni.

Gala odbyła się w sali czarnkowskiego kina "Światowid", a przybyli na nią zacni goście reprezentowali Parlament, władze samorządowe, instytucje oraz jednostki kultury z całego regionu. Ważną część publiczności stanowili też pracownicy Miejskiego Centrum Kultury, którzy na co dzień dbają o jak najlepszą ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta i nie tylko. Uroczystość rozpoczął muzyczny akcent w wykonaniu Julii Kołodziejczak z zespołu "Na piątym progu", która zaśpiewała piosenkę pt. "Artysta w czarnym garniturze" z tekstem i muzyką Zbigniewa Rolniczaka. Następnie prowadzący uroczystość Paweł Zajda zaprosił na scenę dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie Jana Pertka, który powitał gości, a następnie przypomniał historię powstania kierowanej przez siebie jednostki. Zaprezentowane przez niego slajdy ukazały Czarnkowski Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną z filiami i Muzeum Ziemi Czarnkowskiej, które w czasie dwóch dekad przeobraziły się w nowoczesne, tętniące życiem jednostki. W prezentacji nie zabrakło też zdjęć, ukazujących wydarzenia kulturalne organizowane na przestrzeni dwudziestolecia. W swoim wystąpieniu Jan Pertek nie zapomniał też o tych, którzy czarnkowską kulturę tworzą, wspomagają oraz w niej czynnie uczestniczą.

Po prezentacji przyszedł czas na przerywnik muzyczny, który wypełniła Ola Maćkowiak prezentując piosenkę pt. "O deszczu jesieni", a gdy ucichły ostatnie takty piosenki, na scenę poproszono przedstawicieli firm, które nigdy nie odmawiają wsparcia czarnkowskiej kulturze. To dzięki nim mieszkańcy Czarnkowa i okolic mieli okazję na żywo uczestniczyć w koncertach takich gwiazd i zespołów jak Maryla Rodowicz, bracia Golcowie, Perfect, Budka Suflera, Lady Pank, "Mazowsze" i wielu, wielu innych. Piękne statuetki oraz kwiaty otrzymali z rąk burmistrza Franciszka Strugały i dyrektora Jana Pertka przedstawiciele firm: Steico, Dora Metal, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Komat, Seaking Poland, Metrolog i Bank Spółdzielczy w Czarnkowie. Za dobrą współpracę podziękowano również samorządowcom, wśród których wyróżniono: starostę Tadeusza Teterusa (podziękowania odebrał wicestarosta Jacek Klimaszewski), przewodniczącego Rady Miasta Czarnków Andrzeja Tadlę, wiceburmistrza Czarnkowa Grzegorza Kaźmierczaka, byłego przewodniczącego Rady Miasta Czarnków i Honorowego Obywatela Miasta Zdzisława Chwarścianka, wójta gminy Czarnków Bolesława Chwarścianka oraz proboszczów czarnkowskich parafii ks. Krzysztofa Sobkowiaka i ks. Pawła Morasza (podziękowania odebrał ks. Hubert Ciechanowski). Bardzo miłym i wzruszającym akcentem było również wręczenie tytułu "Człowiek Kultury" byłemu, długoletniemu dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr1 w Czarnkowie Michałowi Fące oraz pięknej statuetki burmistrzowi Czarnkowa Franciszkowi Strugale. Ostatnim, ale chyba najdłuższym punktem scenariusza sobotniej uroczystości były życzenia gości. A kiedy wszystkie wazony zostały już wypełnione kwiatami, Jan Pertek podziękował za płynące z serca życzenia i zaprosił wszystkich na koncert Renaty Przemyk. Trudno opisać wrażenia z koncertu, ale jedno jest pewne. To była prawdziwa uczta muzyczna.
Marek Ambicki


Fot. Marcin Małecki
Fot. Tomasz Czarnecki (50)

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017