czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

W EMOCJACH, WE ŁZACH...W piątkowy wieczór, 5 października, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czarnkowie przy Placu Wolności 5 odbyło się spotkanie autorskie z Lidią Czyż - pisarką, nauczycielką, żoną, matką i babcią, przede wszystkim jednak kobietą wrażliwą i otwartą na drugiego człowieka, na jego tragedie, rozterki i niemoce.

Zadebiutowała w 2013 r. powieścią "Mocniejsza niż śmierć". Jest to powieść oparta na autentycznych wydarzeniach, podobnie jak pozostałe powieści: "Tato!", "Narodziny perły", "Pozostała tylko nadzieja", "Słodkie cytryny". Wszystkie one mają wspólny mianownik - autentyczne, trudne i niechciane wydarzenia, które rujnują życie bohatera dopóty, dopóki nie znajdzie... Czym ujmuje Lidia Czyż? Przede wszystkim otwartością, skromnością, zaangażowaniem. Jak czyta się jej książki? Jednym tchem, w emocjach, we łzach...

Lidia Czyż nie byłaby tą Lidią Czyż, gdyby nie jej wiara w Boga. To o kim pisze, jak pisze i dlaczego pisze wynika z jej osobistej relacji z Jezusem Chrystusem. Poza pisaniem powieści jest zaangażowana w pracę z kobietami poprzez organizowanie konferencji, seminariów, grup biblijnych oraz wspiera swojego męża-pastora w akcjach ewangelizacyjnych.

W bibliotece są już dostępne książki pani Lidii Czyż. Warto dodać, że jej powieści są czytane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Zachęcamy do lektury. Autorka Lidia Czyż przyjechała do Czarnkowa na spotkanie autorskie na zaproszenie pastora parafii Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego w Czarnkowie przy ulicy Pocztowej 4.
Anna JędraszczakPlakat

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017