czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

ULICZKĘ ZNAM... W CZARNKOWIETak zatytułowana została wystawa fotografii znanego w Czarnkowie lekarza Przemysława Ożegowskiego, której wernisaż odbył się w czwartek, 20 września w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej. Przybyli na nią miłośnicy fotografii, znajomi i przyjaciele autora zdjęć, by obejrzeć Czarnków z perspektywy kilkudziesięciu lat.

Kierownik Muzeum Ziemi Czarnkowskiej Elżbieta Gajda witając przybyłych na wernisaż wyjaśniła, skąd wziął się pomysł zorganizowania wystawy fotografii wykonanych przez Przemysława Ożegowskiego. Otóż okazało się, że podczas porządkowania zbiorów archiwalnych Czarnkowskiego Domu Kultury odnaleziono ponad 150 jego zdjęć, ukazujących różne zakątki Czarnkowa. Natychmiast narodził się pomysł, aby pokazać je mieszkańcom miasta. Z uwagi na to, że nie sposób było zaprezentować wszystkich fotografii, pracownicy muzeum wybrali 60 z nich. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo któż w Czarnkowie nie znał Przemysława Ożegowskiego - Honorowego Obywatela Miasta Czarnków i wielkiego społecznika. Poza tym wiele osób na wernisaż przyciągnęła zwykła, ludzka ciekawość. Chcieli bowiem zobaczyć miasto sprzed kilkudziesięciu lat i porównać je ze stanem obecnym. Przy niemal każdym z eksponowanych zdjęć gromadziły się grupki osób, by odgadywać, jaki zakątek miasta uwieczniony został na fotografii. Okazało się, że niektóre kamieniczki nie zmieniły swego wyglądu, inne uległy zniszczeniu, a wiele miejsc uchwyconych na zdjęciach całkowicie zmieniło swój wygląd. To bardzo ciekawa wystawa, więc warto ją obejrzeć. Muzeum Ziemi Czarnkowskiej serdecznie wszystkich zaprasza.
Marek Ambicki

Fot. Marek Ambicki

Plakat

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017