czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

MCK ZAPRASZATradycyjnie z początkiem jesieni wznawiają działalność sekcje i kółka zainteresowań Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie. Indywidualne pasje rozwijać mogą miłośnicy piosenki, plastyki, filmu, turystyki, tańca i teatru. Na próby zaprasza chór męski "Harmonia" i Czarnkowska Orkiestra Dęta z zespołem pa - marsze, a na interesujące zajęcia do wszystkich placówek Miejska Biblioteka Publiczna.

Oto kilka aktualnych informacji o tych kulturalnych propozycjach. Kolejny sezon rozpoczęły, cieszące się dużą popularnością, grupy taneczne prowadzone przez Annę Machmar. Kontynuować będą swoje próby w każdy czwartek i piątek, a duże zainteresowanie spowodowało podział na zespoły zróżnicowane wiekowo. Szczególne zaproszenie skierowane jest do dziewcząt ze szkoły podstawowej i gimnazjum, które chciałyby zasilić szeregi zespołu pa-marsze "Magdalenki". Ich występy zazwyczaj towarzyszą Czarnkowskiej Orkiestrze Dętej i są zawsze ciepło przyjmowane. Nie zabraknie również propozycji dla miłośników aktywnego wypoczynku, ruchu na świeżym powietrzu i turystyczno - rekreacyjnej jazdy na rowerze. Spotkania w ramach Rowerowej Sekcji Turystycznej odbywają się w piątkowe wieczory. Kolejna ciekawa propozycja to projekcje filmów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, którego program stanowią filmy ciekawe, oryginalne, niedostępne przeciętnemu widzowi lub niekonwencjonalne. Osoby uzdolnione muzycznie zapraszamy do "Studia piosenki" i na "Warsztaty wokalne". W ramach prowadzonych tam zajęć młodzi wokaliści mogą ćwiczyć emisję głosu i doskonalić zdolności wokalne. Głównym sprawdzianem ich pracy jest udział w różnorodnych konkursach i przeglądach. Ciekawą propozycję dla młodzieży stanowią próby teatru "Tu" odbywające się w piątki, a przeznaczone dla osób zainteresowanych sztuką aktorską i uczestniczeniem w tworzeniu nowych, interesujących spektakli i inscenizacji. Na najmłodszych czekają zajęcia ruchowe połączone z rytmiką oraz kółka plastyczne. Ponadto na swoje spotkania zaprasza chór "Harmonia", Czarnkowska Orkiestra Dęta, "Klub brydżowy". Dużą popularnością w poprzednich latach cieszyła się zumba, stąd też w tym roku pracować będą dwie grupy zróżnicowane wiekowo. Po krótkiej przerwie wraca "Godzina z gitarą", czyli warsztaty gitarowe, na których będzie można się nauczyć podstaw gry na tym instrumencie.

Równie bogatą ofertę zajęć przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna, której poszczególne placówki zapraszają z początkiem października zarówno dzieci, młodzież, jak też osoby dorosłe. Od dłuższego już czasu czarnkowskie biblioteki zaczęły prowadzić szerszą działalność wzbogacając swoje propozycje dla każdej grupy wiekowej, co zapewne da się zauważyć w nadchodzącym sezonie.

Szczegółowe informacje o poszczególnych zajęciach, instruktorach prowadzących, terminach i godzinach czytelnicy znajdą tutaj, na plakatach, w szkołach, na tablicach informacyjnych oraz w Czarnkowskim Domu Kultury /tel. 67 255 26 51/.

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017