czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

AKADEMIA GITARY: FESTIWALOd 17 sierpnia do 3 września w Wielkopolsce rozbrzmiewała muzyka gitarowa w ramach jedenastej edycji projektu Akademia Gitary: festiwal. Kilkadziesiąt koncertów, spotkań, warsztatów i happeningów zgromadziło setki miłośników tego instrumentu, a całość festiwalu była doskonałą okazją do promocji muzycznych dokonań na najwyższym poziomie.

Akademia Gitary to coś więcej niż tylko zestaw muzycznych wydarzeń. Każdego roku festiwal dociera do kilkudziesięciu miejsc Wielkopolski, co czyni go jedynym w Europie tej rangi wydarzeniem muzycznym z gitarą w roli głównej. Poprzez bogaty i zróżnicowany program artystyczny organizatorzy starają się zarazić słuchaczy miłością do gitary, a każdy meloman nie tylko może znaleźć coś dla siebie, ale także odkryć zupełnie nowe oblicza tego instrumentu. Podobnie było w Czarnkowie, gdzie festiwal dotarł już po raz ósmy. Słuchacze zgromadzeni w sali kina "Światowid", w piątek 31 sierpnia, zostali zabrani w muzyczną podróż przez niezwykły instrumentalny kwartet. Na scenie bowiem zaprezentowała się Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, która zagrała w składzie: Tomasz Kasprzak, Jacek Ciepliński, Marek Gordziej i Piotr Kończal. Zespół poprzez łamanie muzycznych konwenansów tworzy wyjątkowe aranżacje znanych i lubianych utworów rozrywkowych przenosząc widzów w świat radości, uśmiechu i zabawy. Jeśli do tego dodać niezwykle profesjonalny warsztat muzyczny, inteligentne i dowcipne wprowadzenie do wykonywanych utworów to wyłania się obraz wyjątkowego koncertu, który mogła usłyszeć czarnkowska publiczność. A bogactwo dźwięków wydobywanych z małego instrumentu jakim jest ukulele i perfekcyjne wykonanie połączone z temperamentem muzyków stworzyły niepowtarzalny klimat i nastrój koncertu.
Paweł Zajda


Tak było w zeszłym roku
Plakat

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017