czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

MUZYKA POD NAMIOTEMW ostatnich miesiącach nasza redakcja miała niewątpliwą przyjemność przekazywania miłych informacji o zespole "Na Piątym Progu" działającym przy Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie, którym opiekuje się Zbigniew Rolniczak. Jak się okazuje to nie koniec dobrych wiadomości.

Wspomniane informacje dotyczyły sukcesów, które zespół odnosił na muzycznych festiwalach w Koninie, Grodzisku - Owidzu oraz Szklarskiej Porębie. Efektem zdobytych tam nagród był wyjazd do Ujsoł na 12. Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Danielka". Impreza odbyła się w dniach 24 - 26 sierpnia i zgromadziła miłośników piosenki literackiej i turystycznej. Członkowie czarnkowskiego zespołu postanowili, oprócz przygotowania stosownego repertuaru, również przeżyć prawdziwą turystyczną przygodę. Zatem na cały festiwalowy czas zamieszkali na polu namiotowym, gdzie oprócz tradycyjnych codziennych czynności był czas na muzyczne spotkania w plenerze i spontaniczne wspólne muzykowanie. Szkoda, że do tych sympatycznych chwil nie dostosowała się pogoda i niemalże przez cały czas raz mocniej, raz słabiej padał deszcz. Pole namiotowe rozłożyło się przy "Chałupie Chemików", blisko festiwalowej sceny, na której odbywały się wieczorne "Danielkowe" koncerty. Dzięki temu młodzi muzycy z Czarnkowa wraz ze swoim opiekunem mogli uczestniczyć w recitalach znanych artystów. A byli to między innymi: Piotr Bukartyk z Krzysztofem Kawałko, Jerzy Filar, Marek Majewski oraz zespoły "Sklep z Ptasimi Piórami" i "Wszystkiego Najlepszego". Jednakże największe emocje wzbudziły prezentacje konkursowe oceniane przez Jury w składzie: Olek Grotowski, Justyna Wojtkowiak, Ryszard Leoszewski i Marek Łukaszczyk. Pierwsza dobra informacja dotarła do zespołu "Na Piątym Progu" już w sobotni wieczór, gdy okazało się że wystąpi w konkursie laureatów. Potwierdzeniem tego było oficjalne ogłoszenie werdyktu jurorów, którzy czarnkowskiej grupie postanowiło przyznać drugie miejsce oraz nagrodę Zarządu Stowarzyszenia "Chałupa Chemików". Należy dodać, że Grand Prix trafiło do zespołu "Grzane Wino", pierwsze miejsce otrzymał zespół "Nocny Lot", a trzecie grupa "Wbrew Pozorom".

Z tego miejsca, w imieniu Czytelników, gratulujemy całemu zespołowi i jednocześnie trzymamy kciuki za artystyczny rozwój i dalsze muzyczne sukcesy.
Paweł Zajda


Wcześniejszy materiał

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017