czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Wystawy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIAJak co roku, 29 września, Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnkowie obchodziła Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym w Oddziale Dziecięcym przy ul. Wronieckiej oraz w Filii nr 1 na osiedlu Parkowym panował duży ruch.

Oddział Dziecięcy odwiedzili uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Czarnkowie i klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Romanowie Dolnym oraz dzieci z grup "Skrzaty" i "Plastusie" z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Czarnkowie. Panie bibliotekarki nie ograniczyły się tylko do przyjmowania gości w swojej palcówce, ale wybrały się również z wizytą do dzieci w Przedszkolu na ul. Rolnej i Przedszkolu "Przystań Elfów".

Członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki działającego przy Filii nr 1 i Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedziły dzieci w czarnkowskim Przedszkolu Miejskim nr 2. Przez kilkadziesiąt minut czytały opowiadania o jesieni, o gromadzeniu zapasów przez zwierzęta, zabawach wśród liści, zbieraniu grzybów i kasztanów. Dziękujemy paniom: Alinie Rydzy, Halinie Gurda, Danucie Zatoka, Grażynie Sikora, Wandzie Kalkowskiej, Emili Kryka, Barbarze Bączyk i Marii Grela za zaangażowanie w naszą akcję.

Przy okazji wszyscy słuchacze otrzymali słodkie upominki, a także zakładki do książek z zamieszczoną informacją o godzinach otwarcia bibliotek oraz konkursie "Kinder Mleczna Kanapka - Przerwa na wspólne czytanie". Zachęcamy do oddawania głosów, bo dzięki nim biblioteka ma szansę na otrzymanie książek dla dzieci - http://www.wspolneczytanie.pl.
KW, JSO serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  NetBase Czarnkôw
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017