czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Wystawy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

RODZINNIE W GALERII15 września br. w "Galerii Pięciu" Miejskiego Centrum Kultury została otwarta wystawa prac artystek Marii Silskiej, Ewy Gbiorczyk, Alicji Adamskiej oraz Barbary Adamskiej.

Miłośnicy sztuki i przybyli goście mieli okazję poznać zróżnicowaną twórczość, nie tylko stylowo, ale i pokoleniowo, bowiem zaprezentowane prace są historią kobiet, których rodzinne więzy krwi nie są jednoznaczne z ich indywidualną wizją twórczą. Piątkowe artystki są wszechstronnie uzdolnione, grają na instrumentach, śpiewają, ale przede wszystkim malują. Każda z nich prezentuje inny "charakter" w swoich pracach. Pani Maria zaprezentowała pejzaże będące owocem plenerów malarskich. Widz ma poczucie ciepła, które emanuje niemal z każdego z nich: słoneczna plaża, wiejski klimat czy ogród elizejski. Zdecydowane, krótkie pociągnięcia pędzla w całości tworzą realistyczne obrazy. W odróżnieniu od niej, jej córka Ewa Gbiorczyk tworzy abstrakcyjne kompozycje w intensywnych barwach, które podkreśla cienkim, czarnym konturem. Maluje wyłącznie szpachlą i palcem. Jej obrazy są zróżnicowane tematycznie, dlatego nie sposób je zgeneralizować.

Alicja Adamska z kolei to artystka, która w wolnych chwilach oddaje się swojej ulubionej technice rysowania węglem oraz szyciu rękodzieła. Jej niezwykle miękkie i delikatne grafiki ujmują minimalizmem, a bardzo starannie wykonane przepiękne misie, kotki, króliczki, narzutki, etui z powodzeniem sprzedają się m.in. na aukcjach charytatywnych.

Najmłodsza z artystek, córka pani Alicji przyznała, że nie chciała podążać twórczo śladami swojej babci, cioci i mamy, tylko postanowiła spełnić się w dziedzinie fotografii analogowej i mobilnej. Jej warsztat stanowią stare lustrzanki po dziadku oraz profesjonalny aparat Nikon. Fotografie przedstawiają wspomnienia z wakacji. Zebrane kadry z miejsc, które na pierwszy rzut oka nie skojarzą się z konkretnym miejscem, zwracają uwagę ciekawą kompozycją, dużym kontrastem i światłocieniem.

Wszystkie panie jednogłośnie stwierdziły, że praca twórcza jest dla nich chwilowym oderwaniem się od szarej rzeczywistości, hobby, przyjemnością, które oddają się całym sercem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia galerii i obejrzenia wystawy, która czynna jest do 4 października.
Emilia Stawujak
Fot. marcin Małecki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  NetBase Czarnkôw
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017