czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

"PORTRET" W CZARNKOWIE


W miniony czwartek, 24 stycznia, w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej odbyła się wystawa prac fotograficznych biorących udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie Fotografii "Portret". Tradycyjnie już, przybyłych na wystawę gości, oprowadzał znany trzcianecki fotografik Henryk Król.

Już we wrześniu ubiegłego roku w Trzciance nastąpiło rozstrzygnięcie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii "Portret". Jury w składzie: Zbigniew Tomaszczuk - ZPAF - Warszawa, Marian Łazarski - ZPAF - Gorzów oraz Andrzej Biegowski - ZPAF - Fotoklub MC Trzcianka, po zapoznaniu się z 823 pracami nadesłanymi przez 153 autorów, dokonało ostatecznej oceny prac. Spośród wszystkich otrzymanych zdjęć do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 78 fotografii 52 autorów. Tegorocznym zwycięzcą, jednego z najbardziej znanych w skali kraju konkursów fotograficznych, zorganizowanych przez artystę - fotografika Henryka Króla, został Arkadiusz Jankowski z Łodzi (za pracę "Queen Beauty" i "Mr Smile"). Fotograf w nagrodę otrzymał 2000 zł. Miejsce drugie, za cykl prac "Cztery kąty 1-4", zajął Dariusz Myhan z miejscowości Siemiatycze (nagroda w wysokości 1600 zł), natomiast na trzeciej pozycji sklasyfikowano Olgę Majrowską z Warszawy, która za zestaw dwóch prac "Malowania światłem 1:2", otrzymała nagrodę w wysokości 1200 zł. Jury przyznało również dyplom honorowy Fotoklubu MC z Trzcianki, który powędrował do Marty Bajraszewskiej z Trzcianki za pracę "XXX".
Na czarnkowskiej wystawie, w miniony czwartek, zaprezentowano ponad 70 prac. Henryk Król poświęcił każdej z nich chwilę uwagi. Tłumaczył technikę wykonania, objaśniał metody jakimi posługiwali się autorzy. Niemal o każdej z prac i jej autorze można było usłyszeć ciekawą historię. Trzeba przyznać, że sposób w jaki Henryk Król opowiadał o prezentowanych fotografiach, o grze światła, cienia i kolorach sprawił, iż można go było słuchać bez końca. Warto więc było przyjść w czwartkowy wieczór do czarnkowskiego muzeum na interesującą wystawę i jednocześnie doskonałą lekcję o fotografii. Kto nie miał okazji obejrzenia wystawy ma jeszcze okazję, bo ekspozycja będzie dostępna do 15 lutego.
Marek AmbickiFot. Marek Ambicki

O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  RODO - obowiązek informacyjny
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017