czarnków.INFO
czarnków.INFO Czarnkow.INFO   |   Czarnkowskie Strony WWW   |   Czarnkow.pl
czarnków.INFO
64-700 Czarnków, ul. Kościuszki 60, tel. (067) 255-26-51, fax. (067) 255-25-28
 
Imprezy 2001
Oferta KULTURALNA
Kino ŚWIATOWID
Nadnoteckie ECHA
Dyskusyjny Klub Filmowy
Biblioteka
Muzeum
Grupy przy MCK
Sekcja rowerowa
Atrakcje
Nasz E-Mail

Archiwum
 
Archiwum

MODERNIZACJA KINA


Prezentujemy wizualizacje modernizowanej sali widowiskowo - kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie. Miłośnicy kina, także w wersji 3D, z niedowierzaniem i uznaniem przyglądają się pomysłom i projektom, malkontenci kombinują, jak by tu zanegować, na rok przed otwarciem, pomysł na dobre technicznie i aranżacyjnie kino.

Wszyscy wiemy, jaki standard prezentowała wcześniej sala widowiskowa CzDK. O zamknięciu jej ostatecznie zdecydowała jednak Straż Pożarna, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami ppoż. sala zagrażała bezpieczeństwu przebywających w niej osób.
Przez ponad półtora roku trwały poszukiwania środków na jej modernizację. Dzięki staraniom Urzędu Miasta Czarnków, udało się na rok 2012 uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 500 000 zł. Z możliwością ubiegania się o kolejne pieniądze w roku 2013. Ponowny wniosek już miasto złożyło. Równocześnie Miejskie Centrum Kultury uzyskało dotację z Urzędu Marszałkowskiego w ramach WRPO , na cyfryzację kina. To kwota 181 960 zł.
Te środki zewnętrzne pomogły radnym Rady Miasta w podjęciu trudnej, zwłaszcza w tych czasach decyzji. Całkowity koszt modernizacji budynku z salą widowiskowo - kinową, sceniczną instalacją oświetleniową, dźwiękową w systemie Dolby Digital Surround oraz systemem cyfrowego obrazu wraz z możliwością wyświetlania w systemie 3D, to kwota ok. 4,5 mln. zł. Projekt pozwoli realizować małe konferencje i duże skomplikowane technicznie koncerty czy spektakle.
Przetarg na wykonanie prac remontowo - technicznych wygrało Konsorcjum w składzie: Lider: Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe "MIRTECH" Miron Skrzeczkowski z siedzibą Sarbka 2, 64-700 Czarnków, Partner: ProAUDIO-AVT Sp. z o.o. z siedzibą ul. Graniczna 89A, 54-530 Wrocław.
Prace trwają pełną parą. Na bieżąco prowadzony jest monitoring, ustalane są szczegółowe rozwiązania. Jeśli dalsze prace będą przebiegać równie planowo, w listopadzie 2013 r. obejrzymy pierwszy cyfrowy film i sprawdzimy jakość, funkcjonalność i atrakcyjność zmodernizowanego obiektu.
Proszę wszystkich mieszkańców Czarnkowa i Ziemi Czarnkowskiej o cierpliwość i wyrozumiałość. Czekaliśmy już długo, poczekamy jeszcze rok.
Dziękuję Radzie Miasta Czarnków za zrozumienie potrzeb kulturalnych czarnkowian. Inwestowanie w kulturę to dobry wybór.
Jan Pertek
dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie

7 września 2012

18 paździrnika 2012

30 listopada 2012


6 grudnia 2012

Fot. Marcin Małecki

Wizualizacje
O serwisie  |  Dodaj do ulubionych  |  Ustaw jako stronę startową  |  NetBase Czarnkôw
Wydawca i redakcja: Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie, ul. Kościuszki 60, 64-700 Czarnków, tel. 67 255 2651, fax. 67 255 2528, mck@hot.pl
Redaktor naczelny: Jan Pertek, bieżąca aktualizacja treści: Marcin Małecki, Czarnków 2005-2017